Co je lednice na kosmetiku a jak ji využít?

Autor: dana

Vzbudit se po nepříliš vydařené noci a nanést si pod oči vychlazený oční krém z lednice je pro většinu žen doslova slast. A právě k takovým účelům slouží takzvaná lednice…

Vzbudit se po nepříliš vydařené noci a nanést si pod oči vychlazený oční krém z lednice je pro většinu žen doslova slast. A právě k takovým účelům slouží takzvaná lednice na kosmetiku. O co přesně se jedná a jaké produkty do kosmetické lednice patří?

Co je lednice na kosmetiku?

Ačkoliv u nás nejsou lednice na kosmetiku ještě příliš populární, v zahraničí se jedná o běžnou součást mnoha domácností. Kromě specializované ledničky na kosmetiku je možné si pořídit běžnou mini lednici, kterou vyhradíte právě na ukládání kosmetiky

Na první pohled lednice na kosmetiku může připomínat zmenšený minibar z hotelového pokoje. Jedná se o skutečně malou lednici, do které se toho příliš nevejde, ovšem na skladování kosmetiky je naprosto ideální. Navíc jsou v současnosti k dispozici skutečně stylové kosmetické lednice, které se zároveň velmi rychle stanou ozdobou interiéru vašeho domova. 

Hlavní benefity kosmetické lednice

Máte pocit, že kosmetická lednice je tak trochu zbytečnost a vy ji rozhodně nepotřebujete? Omyl. Pro vaše kosmetické produkty může být lednice skutečně užitečná. Právě lednice totiž udržuje vaše krémy i všechny ostatní pleťové výrobky na nízké teplotě, čímž prodlužuje jejich trvanlivost. Obzvlášť v létě pak mohou vlivem vyšších teplot kosmetické produkty podléhat rychlejší zkáze. 

Na rozdíl od vaší běžné lednice se vám kosmetická lednice díky svým kompaktním rozměrům vejde do ložnice nebo třeba do koupelny, a vy tak budete mít svou oblíbenou kosmetiku neustále po ruce. 

A v neposlední řadě je třeba zmínit, že ve speciální lednici na kosmetiku se vám rozhodně nestane, že by váš krém či sérum načichlo potravinami z běžné lednice. Přeci jen skladovat aromatické sýry na jednom místě spolu s luxusním pleťovým sérem není zrovna ideální.

Co patří do lednice na kosmetiku?

Víte, jaká kosmetika je pro skladování v lednici naprosto ideální? 

Pleťové masky a obličejové mlhy

Také milujete ten blažený pocit, když si během horkých dnů dáte na pleť vychlazenou pleťovou masku či pleťovou mlhu? Právě tyto produkty tedy do kosmetické lednice rozhodně patří. Stejně tak můžete do lednice na kosmetiku umístit oční masku, masku na ruce, masku na nohy či například nejrůznější hydratační pleťové vody. 

Oční krémy

Oční krémy a oční séra jsou jedněmi z dalších produktů, které jsou pro skladování v lednici jako stvořené. Krásně vychlazený oční krém vaši pokožku nádherně vypne a osvěží. To zřejmě oceníte v průběhu celého roku. Navíc můžete pomocí kosmetické lednice značně prodloužit životnost produktů péče o oční okolí stejně, jako je tomu i v případě jiných kosmetických produktů. 

Hydratační krémy 

Hydratační krémy můžete skladovat v lednici pouze v případě, že neobsahují žádné oleje. Pokud oleje obsahují, nejsou pro uchovávání v lednici vhodné. 

V případě hydratačních krémů a sér tedy obecně velmi záleží na složení produktů. Některé složky, které bývají v hydratačních krémech obsaženy, totiž mohou v nižších teplotách změnit svou konzistenci. Ideální je, pokud do lednice nejprve vložíte menší množství daného krému a vyzkoušíte, zda nedojde k jeho znehodnocení. 

Masážní roller

Nezáleží na tom, zda se pravidelně líčíte či nikoliv. Krátké masáži obličeje, krku a dekoltu pomocí masážního rolleru byste měla věnovat alespoň pár minut denně. Ta totiž vaši pokožku skvěle prokrví a pomůže zmírnit nepříjemně otoky nejen kolem očí. S vyhlazeným rollerem vám navíc masáž půjde ještě lépe a výsledky budou mnohem viditelnější a intenzivnější. Navíc i samotný pocit bude díky vychlazenému rolleru příjemnější. Rozhodně si proto na něj v lednici na kosmetiku vyčleňte místo.