It seems to me – podzim s Blažkem

Autor: Módní Blog

Individualita nade vše Módní dům si pro nás na nadcházející studenější období připravil svou zatím nejobsáhlejší a nejvariabilnější kolekci v celé své téměř dvacetileté historii. Nabízí typicky vysokou kvalitu, avšak vcelku…

Individualita nade vše

Módní dům si pro nás na nadcházející studenější období připravil svou zatím nejobsáhlejší a nejvariabilnější kolekci v celé své téměř dvacetileté historii. Nabízí typicky vysokou kvalitu, avšak vcelku netradiční mix formálního a neformálního stylu. To může zprvu vyvolat poněkud rozpaky, při citlivém zkombinování však vytvoříš modely čerpající z historie značky a zároveň odpovídající požadavkům moderního mladého muže. A právě o kombinování, individualitě a vnitřních pocitech současná kolekce podle majitele módního domu, Ladislava Blažka, je. Příjemné vidět, že se typicky domácí značka snaží bojovat s módní šedí v českých ulicích.

Nevídaná pestrost v tradičních barvách

Nová kolekce přichází ve dvou liniových řadách – první je především pro mladší generace, sází na slim střihy a některé ze současných aspektů módních trendů. Modely regular jsou pak spíše volnějšího střihu a určeny pro formálnější příležitosti. Podíváme-li se podrobněji, z jakých oděvů se kolekce skládají, základní kameny v podobě kabátů, obleků, vest, košil a pulovrů nikoho nepřekvapí. Blažek ovšem boduje zpracováním, smyslem pro detail a především u značky dosud nevídanou pestrostí. Ačkoliv je barevné ladění vcelku tradičně v tmavších či šedivých odstínech, z vybraných kousků se dají vykouzlit oku lahodící modely. A o to tady přece jde, že pánové?

Bez pulovru ani ránu

Vybereme-li část oděvu, jež kolekci vévodí, volba padá na pulovry. V dnešní době jsou nepostradatelnou součástí podzimu pro čím dál větší procento mužů i chlapců, což v Blažkovi dobře vědí. Proto se dostalo na pulovry lehké, které si oblékneš přímo na tělo, i pulovry z hutnějších materiálů, jež tě ochrání před zimou. Další možností jsou klubové svetry skvěle kombinovatelné s košilí. Ty jsou často ozvláštněny detaily typu nášivek či kontrastních proužků.

Košile a…kožená bunda?

Košile tvoří část kolekce, v níž převládají světlejší odstíny. Vybírat můžeš ze skutečně velkého množství různých kusů a příjemně překvapí některé z modelů ve výraznějších barvách a vzorech. V kombinaci s šedým sakem nebo černým kabátem pak lze vytvořit velmi originální outfity. Kromě kabátů jsou k dispozici také vlněné pláště nebo bundy v army stylu s dvouřadým zapínáním. A jako důkaz, že to s onou pestrostí a cílením na individuální potřeby zákazníků myslí v Blažkovi vážně, pak může sloužit i skvěle vypadající krátká kožená bunda s masivními zipy.

‚Zdá se mi‘, že se tady něco povedlo.