Nejprodávanější módní značky: Které to jsou?

Autor: dana

Milovníci módy, pozor. Sestavili jsme pro vás žebříček nejoblíbenějších módních značek minulých let, které si rozhodně zaslouží pozornost i v roce 2023. Tohle je přehled těch 10 vůbec nejžádanějších fashion…

Milovníci módy, pozor. Sestavili jsme pro vás žebříček nejoblíbenějších módních značek minulých let, které si rozhodně zaslouží pozornost i v roce 2023. Tohle je přehled těch 10 vůbec nejžádanějších fashion brandů.

Top 10 nejoblíbenějších fashion značek

Kterých 10 značek se tedy dlouhodobě řadí mezi ty nejoblíbenější? 

Nike

Ačkoliv zbytek našeho žebříčku se bude ubírat trochu jiným směrem, hned na začátek je třeba si představit tu vůbec nejoblíbenější sportovní značku, která může v popularitě bez obav konkurovat i takovým brandům, jako je Dior nebo třeba Guess. Právě značka Nike, která se zaměřuje zejména na prodej sportovního oblečení, bot a doplňků, nesmí v tomto seznamu rozhodně chybět, neboť neustále nepřestává překvapovat svým marketingem i budováním love brandu, a tak její popularita neustále strmě stoupá. 

Guess

Guess je již řadu let známou módní značkou udržující si špičkovou image. Vždy se totiž pyšnila naprosto jedinečnými a perfektními kolekcemi. Guess dosahuje obrovských úspěchů zejména díky nespoutanému západnímu stylu a elegantním prvkům rodného kraje jejích zakladatelů. Guess se dlouhé roky řadí mezi nejvyhledávanější módní značky vůbec. 

Chanel

Jestliže je možné, aby se nějaká značka považovala za skutečné synonymum luxusu, pak je to rozhodně Chanel. Návrhářka Coco Chanel založila po sobě pojmenovanou značku v pouhých 26 letech a od té doby se rychle stala jedním z největších symbolů luxusní módy. Kromě fashion kousků Chanel sklízejí velký úspěch i parfémy Chanel, jejichž vonné tóny jsou doslova okouzlující. 

Givenchy

Když módní návrhářka Clare Waight Keller nastoupila v roce 2017 jako kreativní ředitelka do Givenchy, po šestiletém působení u značky Chloé, popularita brandu výrazně strmě stoupla. Nejenže byla vůbec první ženou, která vedla módní dům Givenchy, ale v roce 2018 byla dokonce vyhlášena Britskou módní radou Nejlepší návrhářkou roku, zaměřující se na dámské oblečení. Ve chvíli, kdy k tomu všemu oblékla Meghan Markle na královskou svatbu roku, kterou sledovalo 29 milionů lidí, strhnul se kolem značky Givenchy nevídaný zájem, který přetrvává dodnes. 

Gucci

Jen těžko bychom hledali značku, která se na výsluní drží tak dlouho jako luxusní Gucci. Právě tato značka se v posledních letech rozrostla v oblibě zejména mezi mileniály a dospívající mládeží. Kromě poutavých kolekcí a přehlídek jí v popularitě jistě pomohl také film „Klan Gucci“, který byl do kin uveden koncem roku 2021. Ve snímku si mimo jiné zahrála například i Lady Gaga, Jared Leto nebo Salma Hayek. Film, který je inspirován dechberoucím příběhem impéria italského módního domu, kde nechybí láska ani vražda, rozhodně stojí za zhlédnutí. 

Versace

Značka Versace je ikona, která z módy nikdy nevyjde. Největší vzestup zaznamenala okolo roku 2018, kdy světlo světa spatřil krimi seriál o vraždě módního návrháře Gianniho Versaceho, který tomuto brandu jistě přivedl nové zákazníky. Zdá se tedy, že natočení filmu či seriálu se poslední dobou řadí mezi nejlepší marketingový tah. 

Hermès

Hermès je čím dál více diskutovanou značkou. A to zejména kvůli tzv. Birkin bag. O co se jedná?

„Birkinka“, jak se této kabelce často říká, je ručně vyrobená kabelka, kterou na trh uvedla právě společnost Hermès. Svůj název získala po slavné herečce a zpěvačce Jane Birkin, která se během svého letu z Paříže do Londýna v letadle náhodou potkala s generálním ředitelem společnosti Hermès, jemuž se svěřila s tím, že je téměř nemožné sehnat kvalitní koženou kabelku. A tak možná právě proto vytvořil Jean-Louis Dumas v roce 1984 kvalitní černou koženou kabelku, kterou podle této krásky pojmenoval. Nikoho tehdy ani nenapadlo, že se v tu chvíli zrodila legenda. 

K exkluzivitě kabelky přispívá hned několik faktorů, které ovlivňují finální cenu Birkinky. Jedním z největších důvodů vysoké ceny tašky je její omezená dostupnost. Celkový počet tašek Birkin, které společnost ročně vyrobí, je totiž tajemstvím, ale odhaduje se, že v oběhu jich může být kolem 200 000 kusů. Pokud si nechcete koupit Birkinku z druhé ruky, není možné jen tak přiběhnout do obchodu a pořídit si ji. I když v minulosti sice existoval jakýsi seznam čekatelů, dnes už zbývá jen doufat, že v Hermès utratíte dostatečnou částku, aby vám tašku vůbec ke koupi nabídli. 

Balenciaga

Velký skok zažila značka Balenciaga poté, co do světa vypustila své ugly sneakers, které se rychle staly velmi kontroverzní obuví. Zatímco jedni je milovali, druzí si na ně absolutně nemohli zvyknout. Jedno je však pravdou. Díky těmto „ošklivým“ teniskám dosáhla Balenciaga značné popularity, která trvá dodnes. 

Dior

Další značkou, kterou rozhodně nesmíme opomenout, je ikonický Dior. Neexistuje zřejmě nikdo, kdo by o této značně někdy neslyšel. Bundy, kabelky, pásky, boty a tašky Dior jsou na módní scéně stále velice populární a zřejmě každá žena by si přála alespoň jeden Dior kousek mít také ve svém šatníku. 

LV

A u ikon zůstaneme i na závěr našeho souhrnu oblíbených značek. Jestli totiž nesmí někdo na našem seznamu skutečně chybět, pak je to jednoznačně legenda mezi legendami – Louis Vuitton. Značka LV je známá po celém světě a je jen minimum lidí, kterým by toto jméno nic neříkalo. Je to jedna z nejstarších módních značek vůbec a v současnosti se řadí k největším fashion gigantům, na kterého můžeme pravidelně narazit nejen na světových přehlídkových molech, ale také v různých módních časopisech a televizi. Pánové, jestliže nevíte, čím jakékoliv ženě udělat skutečně radost, kabelka LV je sázkou na jistotu.