Správná péče o vaše boty – víte jak na to?

Autor: Módní Blog

Nakupovat boty je pro mnohé ženy obrovskou slabostí a řada z nich se otevřeně přizná k tomu, že se nákupem nových botiček uklidňuje, zlepšuje si náladu nebo si zkrátka dělá radost. Možná…

Nakupovat boty je pro mnohé ženy obrovskou slabostí a řada z nich se otevřeně přizná k tomu, že se nákupem nových botiček uklidňuje, zlepšuje si náladu nebo si zkrátka dělá radost. Možná ani vy neodoláte a nejednou se vám již stalo, že jste prošla kolem dech beroucího modelu ve výloze a okamžitě jste zatoužila mít je ve své sbírce. Což o to – není nic špatného na tom mít několik párů bot a dle nálady nebo konkrétní situace je libovolně kombinovat se zvoleným outfitem. O své boty se ale musíte svědomitě starat, protože jedině tak vám zajistí co možná nejdelší životnost a budou vám dělat radost o to déle. Chcete poradit, jak na to? Pak si nenechte ujít následující řádky!

Ke každému materiálu je třeba přistupovat individuálně

shutterstock_48954880

Určitě i vy máte alespoň dva různorodé páry bot – mnohé ženy a dívky mají mnohem obsáhlejší sbírky a jejich botníky často praskají ve švech. Ať už máte boty dvoje nebo šestery, důležité je myslet na materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Ke každému materiálu je třeba přistupovat individuálně a pečovat o něj takovým způsobem, který si zaslouží. Materiál sledujte již při samotném nákupu a podle daného výběru si pořiďte i odpovídající obuvnickou kosmetiku, se kterou bude daleko snazší o botičky pečovat.

  • Boty z kůže

Kožená obuv je velice oblíbená a to nejen pro svou dlouhou životnost, ale i příjemný vzhled. Boty z kůže jsou po cenové stránce poměrně náročné a o to důležitější je o ně správně pečovat a prodlužovat jim tak životnost. Pokud máte boty z hladké kůže, doporučujeme je pravidelně krémovat vhodně zvoleným přípravkem. Naopak boty z broušené kůže nekrémujte. Obecně se doporučuje kožené boty dostatečně impregnovat.

  • Boty ze syntetiky

Boty vyrobené ze syntetických materiálů jsou finančně daleko dostupnější a není se čemu divit, že patří mezi nejrozšířenější. Co se péče o syntetiku týče, bohatě si vystačíte s vlhkým hadříkem, ale použít můžete i přípravky určené přímo na péči o syntetiku. Máte-li boty ze semiše, pak vám radíme je pravidelně ošetřovat spreji k tomu určenými.

shutterstock_227513965

  • Boty z látky

Plátěné boty – nebo lidově řečeno pláťáky – jsou na péči nejméně náročné, které můžete jednoduše hodit do pračky nebo je v případě znečištění jednoduše vyčistíte za pomoci vlhkého hadříku a mýdla. Pozor si ale dejte na lepenou textilní obuv, kterou nelze prát v pračce a v případě znečištění ji můžete vyčistit přípravky určenými na textil.

 

TIP: Při výběru bot můžete využít slevový kód do eshopu Baťa – http://kuponer.cz/obchody/bata/ . Naleznete zde slevové kódy a speciální slevové akce. Navíc můžete získat cashback z každého Vašeho nákupu.