TOP 10 oblečení na festival

Autor: Módní Blog

Základním problémem bylo vybrat festival. Jelikož se mi nepodařilo dostat na úvodní Rock for People, hledala jsem dál. Přesto, že jsem rodilá Ostravačka a nedám na své město dopustit tak…

Základním problémem bylo vybrat festival. Jelikož se mi nepodařilo dostat na úvodní Rock for People, hledala jsem dál. Přesto, že jsem rodilá Ostravačka a nedám na své město dopustit tak Colours of Ostrava mě bohužel letos příliš neoslovil. Nakonec jsem se rozhodla skloubit příjemné s užitečným a vybrala si festival Benátská noc na krásném místě, v Českém Ráji.

Problém číslo dvě, který vyvstal z tohoto rozhodnutí, byl, co si obléci. Já, jakožto festivalový amatér jsem pátrala po internetu, ale měla jsem dost problém se v tom zorientovat. Proto jsem se rozhodla pro všechny z vás, co máte stejný problém vytvořit top 10 festivalového oblečení. Prosím, dovolte mi představit první pětku!

1. Holinky, pomocník do deště

Nepostradatelnou součástí festivalového oblečení jsou bezesporu holinky neboli gumáky. Jsou výtečným pomocníkem v kalužích, které se velmi často vyskytují v kotlích před pódiem, kde zrovna hraje vaše oblíbená kapela. A protože sucho v botách je základem prevence před nemocí, která by vám mohla zkazit celý festival, jsou holinky nejlepší volbou. A co se týče módnosti, nemusíš se obávat, dnes je k sehnání mnoho druhů gumáků, které jsou velice trendy.

2. Stylový klobouk jako ochrana před sluncem

Stejně jako déšť, tak i sluníčko nás může na festivalu nemile překvapit. Proto je vhodné být dobře připraven i na tuto variantu. Samozřejmě, že různé čepice a kšiltovky jsou také variantou, ale stylový klobouk je letos jednička mezipokrývkami hlavy na léto. Jaký druh je ale nejlepší? Jak se říká proti gustu… tudíž je jen na tobě jaký styl zvolíš. Hitem letošního léta jsou slamáky, kterými jistě ohromí i samotní zpěváci.

3. Římanky nebo sandále pro pohodlnou párty

V parných letních dnech, které nám meteorologové slibují se na festivalu,určitě neobejdeš bez pohodlných sandálků nebo římanek. Jsou jistou variantou mezi parným i deštivým dnem. Cítíš se v nich skvěle, když je fakt vedro, ale stejně tak ti mohou posloužit v dešti. No řekněte sami, z čeho se lépe vylívá voda, z tenisek nebo sandálů? Tento typ obuvi je proto vhodné mít u sebe ať je jakékoli počasí.

4. Džínová klasika, jako skvělý doplněk

Nejpohodlnější věc, kterou si určitě na festival musíte vzít, jsou džíny nebo džínové kraťasy. Jsou pohodlným a přitom velice módním doplňkem, který skombinujete se vším co vás napadne. Pokud jste fanynkou sukní tak i tato džínová varianta je pro festival možná. Ale osobně si nedokážu dost dobře představit, jak bych fungovala v sukni při množství alkoholu a celkovém festivalovém opojení. Dobrá rada tedy zní, džíny s sebou za každou cenu!

5. Sluneční brýle, ochrana i módní doplněk

Jestli si tě někdo začne dobírat, když máš na sobě klobouk i sluneční brýle, tak je hlupák on. Dnes se tato kombinace považuje za vysoce trendovou a nedokážu si představit lepší příležitost než je letní fesťák, na kterém v této kombinaci zazáříš. Top sluneční brýle pro letošní léto jsou tzv. letecké a retro hranatébrýle. Pokud však vlastních plastovou barevnou klasiku taky jistě zaboduješ. A hlavně, když máš dostatečně černé skla, můžeš tajně pozorovat své „okolí“. 🙂