Vlasový styling a péče o vlasy

Autor: Módní Blog

Vlasy jsou naše vizitka Čisté, umyté vlasy jsou základ hygieny a taky správné úpravy vlasů, nemusíme si vlasy mýt bezpodmínečně každý den, ale aspoň třikrát, čtyřikrát do týdne doporučuji, v závislosti…

Vlasy jsou naše vizitka

Čisté, umyté vlasy jsou základ hygieny a taky správné úpravy vlasů, nemusíme si vlasy mýt bezpodmínečně každý den, ale aspoň třikrát, čtyřikrát do týdne doporučuji, v závislosti na každého individualitě. Dnes už odzvonilo březovým a kopřivovým šamponům pro celou rodinu, na trhu je nepřeberné množství výrobku, ze kterých si vybere opravdu každý. Důležité je správně určit typ vlasů a dle toho se řídit.

Jak vlasy mýt

Na přírodní nebarvené vlasy určitě nepoužijeme šampon pro barvené. Většinou, pokud nejsou vlasy zvlášť poškozené, je dobré používat nezatěžující řadu přípravků– řadu tzn. Nejen šampon, ale i kondicionér a jednou za 5,6 mytí i hloubkovou masku, to je ideální. Samostatnou kapitolou jsou přípravky pro muže, jelikož mužské Ph pokožky se liší od ženského a dokonce je rozdíl mezi pokožkou hlavy a těla, takže není dobré používat sprchový gel na vlasy a to ani v případě, že žádné vlasy nemáme. Může to mít za následek lupy a jiné nežádoucí účinky. Je vhodné mytí opakovat dvakrát po sobě, poprvé se rozpustí hrubé nečistoty (proto šampon někdy nepění) a podruhé se vyplaví všechny zbytky, důležité je šampon důkladně spláchnout, opravdu důkladně!!! Totéž platí i o kondicionérech, protože nedůkladné vymytí všech přípravků, může mít za následek maštění vlasů.

 

Vlasový styling

Další důležitá součást celku je styling, diky kterému se dá s i s „obyčejného“ střihu vytvořit zajímavý účes. Pro delší, jemné, nebo řidší vlasy doporučuju použít středně silné tužidlo, pro vytvoření objemu, silnější tužidla mají spíš opačný účinek. U hustých vlasů je tužidlo zbytečné, tam je důležitý dobrý střih. Mnoho mých zákaznic má vlnité vlasy, se kterými si neví rady, takže malý tip je, vmačkat do vlhkých vlasů tužidlo a vyfoukat přes difuzér, tužidlo vlny krásně zpevní. Vyfoukané vlasy je možno zafixovat lakem, ale nepřehánět, protože zase vlasy zbytečně zatížíme, účes by mohl ztěžknout a spadnout. Řekl bych, že obecně platí, všeho tak akorát. Pro muže osobně rád používám přípravky s matný efektem (vosky, pasty, stylingovou hlínu apod.), než jak známe z dřívějška gel a lá „mokrý vzhled“. Přijde mi to nepěkné a slizké. Také žehličky bych se u mužů nebál, je to příjemná změna. Před žehlením je dobré použít uhazující a zároveň ochranný prostředek, ale není nutnost, pokud nežehlíme denně.

Pokud jsi z Ostravy zajdi se ostříhat k profíkovi: Dalibor Šták