České módní značky které se ani ve světě neztratí. Jaké to jsou?

Autor: modniblog.cz

Asi každý z nás zná velká obchodní centra, která jsou plná produktů od světoznámých zahraničních značek a prodejců. Znáte ovšem ty, kteří stojí za úspěchem českých módních značek? V následujících…

České módní značky

Asi každý z nás zná velká obchodní centra, která jsou plná produktů od světoznámých zahraničních značek a prodejců. Znáte ovšem ty, kteří stojí za úspěchem českých módních značek?

V následujících řádcích se budeme věnovat českým módním značkám, které dosáhly světového úspěchu a jsou známé i daleko za našimi hranicemi. A že o takové značky není v našem módním průmyslu rozhodně nouze. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Postupně si představíme několik značek a návrhářů, kteří se právem proslavili na zahraničním poli, a jejichž produkty si oblíbily i světově známé osobnosti.

Tradice jménem Baťa

Jenom těžko bychom hledali úspěšnější českou módní značku, než je právě produkce Baťa. Závod Baťa byl založen již v roce 1894. V současné době má značka Baťa prodejny ve zhruba 50 zemích světa a denně si jejich zboží zakoupí okolo 1 milionu zákazníků. Právem můžeme být hrdí na to, že boty z této české dílny obuje denně přes milion lidí.

Píle, vytrvalost, úspěch, snaha a především maximální preciznost se zkrátka této módní značce opravdu nedají upřít. Musíme tedy doufat, že bude tato značka ve své výrobě pokračovat ještě mnoho dalších let.

Vysoká jakost Tonak

Prestižní značka Tonak se řadí k největším a nejvýznamnějším světovým výrobcům pokrývek hlavy. Ne jedna ženy má tedy ve svém šatníku nějaký ten skvost právě z dílny Tonak. Není se ovšem vůbec čemu divit. Plným právem se produkty značky Tonak řadí mezi ty nejprestižnější svého druhu. 

A pokud náhodou ještě žádný ten klobouk z této české dílny nemáte, jistě to velmi rychle napravte. Rozhodně nebudete litovat. 

Špičková módní návrhářka Beata Rajská

Od větších značek se pomalu přesouváme k samotným návrhářům, kteří ovšem též sklízejí nemalé úspěchy na zahraničním trhu módy. Jednou z takových špičkových návrhářů je právě Beata Rajská, jejíž modely zná téměř celý svět. 

Tato česká módní návrhářka tvoří pod stejnojmennou značkou Beata Rajská již od roku 1997. Během několika let se díky své preciznosti, píli a úsilí dostala do podvědomí českého i zahraničního módního průmyslu. Se svými kolekcemi se prezentovala na mnoha módních přehlídkách v České republice i v zahraničí. Svou tvorbu představila například v Moskvě, St. Petersburgu, Varšavě, Berlíně, Londýně a Mexico City.

Světový úspěch se jí tedy rozhodně nedá upřít. 

Úspěšná Blanka Matragi

Bavíme-li se o špičkových návrhářích, tak rozhodně nesmíme opomenout velmi úspěšnou a talentovanou Blankou Matragi. Skvěle odváděná práce a originalita proslavili Blanku Matragi i daleko za našemi hranicemi. 

Své modely prezentovala tato velmi talentovaná a oblíbená módní návrhářka například v Libanonu. 

České módní značky na světovém trhu

V předchozích řádcích jsme si představili dvě velké a velmi úspěšné české módní značky, o jejichž úspěchu na světovém trhu módy rozhodně není pochyb. 

Dále jsme si uvedli dvě úspěšné a talentované české návrhářky, jejichž tvorba je na světovém trhu též velmi úspěšná a žádaná. 

O úspěšných českých návrhářích a okouzlujících zdejších značkách by se zde dalo dlouze vyprávět. V naší malé zemi totiž o talentované umělce rozhodně není nouze. Zajímavou vycházející hvězdou je například také značka Poner, která má již po čtyřech letech působení na trhu za sebou mnoho úspěchů. Sourozenecké duo, které stojí za vznikem této značky, se zaměřuje pouze na dámskou módu. Za zmínku stojí také česká výroba pánských oděvů Pietro Filipi nebo talentovaná návrhářka Magda Vachunová, která stojí za vznikem značky Mayda. 

O české módní značky, které se proslavily na zahraničním trhu, tedy opravdu není nouze.