FAME – Celebrity v komiksu

Autor: Módní Blog

Místo Batmana Bieber Bluewater Productions se neřadí mezi nejznámější vydavatelské komiksové domy. Nemůžou se spolehnout na sílu superhrdinů jako Spiderman, Kapitán Amerika či Batman. Svou sbírku neohrožených postav mají k dispozici…

Místo Batmana Bieber

Bluewater Productions se neřadí mezi nejznámější vydavatelské komiksové domy. Nemůžou se spolehnout na sílu superhrdinů jako Spiderman, Kapitán Amerika či Batman. Svou sbírku neohrožených postav mají k dispozici samozřejmě také, rozhodli se však o čtenáře bojovat i jinak – vydáváním komiksů o celebritách typu Davida Beckhama nebo Justina Biebera. Slibovali si, že tak přitáhnou ke komiksům nové čtenáře, kteří by si domů z knihkupectví dobrodružství například pavoučího muže nepřinesli.

Komiksové celebrity jdou na dračku

Chytrý marketingový tah Bluewater Productions vyšel. Běžní fandové komiksových hrdinů si sice klepou na čelo nechápajíce, jak si někdo může koupit komiks pojednávající o skutečné osobě, několikeré dotisky však hovoří za vše. Celebrity táhnou a životní cesty Lady Gaga a Roberta Pattinsona zpracované v obrázkové formě jsou pro fanouškovské základny tahákem.

Vzestupy i pády

Při vytváření komiksu spolupracuje spisovatel i výtvarník s oslovenou celebritou. Komiksy tak nenabízí pouze výčet důležitých událostí v životě hlavní postavy, ale poskytují i niternější náhled do myšlenek a motivací. Dočteš se tak třeba o tom, jak vznikaly první písně Taylor Swift i vše o jejích trablích s láskou nebo o vzestupech a pádech fotbalové ikony Davida Beckhama.