Inspirujte se účesy celebrit podle tvaru obličeje

Autor: Módní Blog

Kulatý obličej Gerri Halliwell Známá zpěvačka Gerri Halliwell má jasno v tom, že bohaté účesy a kudrlinky jí moc na kráse nepřidají. Jinak širší (kulatý) obličej se dá totiž krásně zúžit…

Kulatý obličej Gerri Halliwell

Známá zpěvačka Gerri Halliwell má jasno v tom, že bohaté účesy a kudrlinky jí moc na kráse nepřidají. Jinak širší (kulatý) obličej se dá totiž krásně zúžit kolem brady a po stranách s pomocí neposedných pramínků vlasů nebo účesem a la sestříhané páže. Myslete v první řadě na to, abyste opticky kulaté rysy co nejvíce potlačily.

 

Oválný obličej Cameron Diaz

Velmi častým typem je právě obličej ve tvaru oválu. A protože tu jde o symetrické rysy, hodí se k nim cokoliv si jen na hlavě uděláte. Takže nejen Cameron Diaz, ale i Cindy Crawford nebo Uma Thurman dokážou se svými vlasy kreativně naložit a mohou si to dovolit. Ne každá žena má tu možnost si nechat krátké vlasy a ještě k tomu, aby jí taková hříva slušela. Ženy s „oválem“ ano.

Srdcovitý obličej Meg Ryan

Zúžená kontura čelistí a široké čelo patří k atypickým, ale přesto zajímavým obličejům. Díky vlasům se dá opticky s dojmem úzké brady zatočit. Vtip spočívá ve vrstvení. Meg Ryan oslnila diváky v romantické Lásce přes internet vrstvenými krátkými sestřihy, které končí jen malý kousek pod bradou. Dejte na Meg nebo si klidně nechte udělat kudrlinky. Jen si nečesejte pěšinku do středu!

 

Hranatý obličej Sandry Bullock

Na pohled působí hranatý obličej drsně, ale s tím se dá hravě vypořádat. Stačí se vyhýbat vyrovnaným účesům. Dejte přednost stejně jako Sandra sestříhaným vlasům a stupňovitým účesům, kdy jsou vlasy po stranách sestříhané do obličeje. Zjemnění rysů dopomáhají nejrůznější asymetrické účesy a drobné kudrlinky.