Lacoste

Autor: Módní Blog

René Lacoste Patřil k nejlepším hráčům 20. a 30. let 20. století. A tak hrdě reprezentoval Francouzský tenis. Po ukončení své sportovní kariéry se rozhodl zkusit štěstí v módě. Když přemýšlel…

René Lacoste

Patřil k nejlepším hráčům 20. a 30. let 20. století. A tak hrdě reprezentoval Francouzský tenis. Po ukončení své sportovní kariéry se rozhodl zkusit štěstí v módě. Když přemýšlel nad logem své značky, nemusel se dlouho rozhodovat. Stačila mu k tomu jeho přezdívka Lacoste. Vznikla ze sázky mezi ním a kapitánem na Davis Cupu.  Šlo o důležitý zápas a odměnou pro Reného za výhru byl krokodýlí kufřík, po kterém toužil.

Trocha z historie Lacoste

Společnost Lacoste se zpočátku orientovala na výrobu kvalitního tenisového oblečení. Potom k nim přibyl i golf. Důvod byl prostý. Reného manželkou se stala Simone Thion de la Chaume, francouzská amatérská šampionka v golfu.

První Lacostova trička byla jednoduchá. Měla pouze bílou barvu, v průběhu let začala firma šít i barevná a svoji nabídku rozšířila i o jiné kousky oblečení a doplňků.

Lacoste dnes

Lacoste ale už dávno nepatří jen na tenisové kurty nebo na golfová hřiště. Šije oděvy, které jsou vhodné na každodenní nošení, tedy i do práce nebo pro volný čas. Střihy jsou stále jednoduché, nadčasové ale velmi propracované. Materiál jak jinak než kvalitní. Na trhu najdeš krokodýla kromě oblečení,  i na taškách, hodinkách, brýlích dokonce i parfémech.

K „fanouškům“ Lacoste patří i světově známý tenista Andy Roddick, který se stal jednou z tváří této značky.