Pánské kabáty a bundy 2010

Autor: Módní Blog

Elegantní kabát s dvouřadovým zapínáním Padne do oka každému gentlemanovi a elegantnímu muži. Charakteristickým rysem tohoto typu kabátu jsou (překvapivě) dvě řady knoflíků, jimiž propneš překrývající se přední díly. Kabát s…

Elegantní kabát s dvouřadovým zapínáním

Padne do oka každému gentlemanovi a elegantnímu muži. Charakteristickým rysem tohoto typu kabátu jsou (překvapivě) dvě řady knoflíků, jimiž propneš překrývající se přední díly. Kabát s dvouřadovým zapínáním byl k vidění na přehlídkových molech snad všech podzimních a zimních kolekcí pro letošní rok, vypadá tedy na správnou volbu pro sofistikovaného muže. Z materiálů jsou užity lehká vlna, tvíd nebo pro fajnšmejkry kašmír. Barvu zvol určitě tmavší, černou či půlnoční modř, jedinou světlejší vyjímkou je pak kabát ve velbloudí hnědé. Pro vzhled jako ze škatulky nezapomeň, že správná délka kabátu je těsně nad kolena a vhodným doplňkem ladící šála.

Kabát ve stylu military nebo letecká bunda?

Nikoho doufám nenapadne, že by měl navštívit nejbližší army shop. Kabáty a bundy ve stylu military nás ctí svou přítomností už od roku 2008 a letos také patří k oblíbeným volbám módních návrhářů. Inspirací jsou hlavně vojenské uniformy vojáků druhé světové války, najdeš však i kousky připomínající vzhled francouzských uniforem 19. století. Narazíš na kousky s dvouřadovým i jednořadovým zapínáním, barvy jsou téměř striktně vojenská zelená a námořnická modř. Jednoduše a prakticky, to je styl! Je-li pro tebe však kabát málo a brání v rozletu tvého ducha, zvol leteckou bundu. Kožená a s pořádným kožešinovým límcem poví každé, že s tebou je život dobrodružství.

Motorkářská bunda pro správného chlapa

Patří do tvého šatníku, chceš-li vypadat nebezpečně chlapsky. A sexy. Letošní modely jsou především ve stylu slim fit, důvodem je užití tenčích materiálů. Radím tedy pečlivě vybírat skutečně přesně padnoucí kus (ať nezmrzneš, ale také ať nevypadáš, že sis půjčil bundu od dvakrát tak vysokého kamaráda). Správně zvolenou bundou obohatíš svůj outfit a vzkážeš všem holkám a ženám okolo – na mě si dejte sakra pozor.