Začal filmový festival v Cannes

Autor: Módní Blog

Filmové perly letošního festivalu v Cannes Celý festival zahájil Woody Allen se svým filmem Midnight in Paris, v němž si zahrál Adrian Brody, Rachel McAdams, Owen Wilson a také první…

Filmové perly letošního festivalu v Cannes

Celý festival zahájil Woody Allen se svým filmem Midnight in Paris, v němž si zahrál Adrian Brody, Rachel McAdams, Owen Wilson a také první dáma Francie Carla Bruni-Sarkozy. Woody se svými filmy začal tak trochu cestovat. Po tom, co natáčel v Barceloně se přesunul do Londýna a z Londýna do Paříže. Jeho další kroky povedou do Říma, prý by se ale nebránil ani natáčení u nás v Praze. Později byl uveden první soutěžní a poněkud kontroverzní film Jane Campionové Spící kráska. Zmíněnou krásku, nad níž se ve filmu ukájejí nejrůznějěí zvrhlé existence, si zahrála skutečně pěkná a křehká herečka Emily Browningová, kterou bylo nedávno možno vidět ve filmu Sucker Punch. Mezi dalšími režiséry, jejichž filmy jsou zařazeny do hlavní soutěže jsou například Pedro Almodóvar, Lars Von Tier, Paolo Sorrentino a další. A co získá výherce? Přece pověstnou Zlatou palmu…

Chopard sází Zlaté palmy pro nejlepší film

Výherce soutěže skutečně nedostane jen nějaký ten květináč s palmou, nýbrž opravdový zlatý klenot! Kdo stojí za výrobou prestižního ocenění Zlatá palma? První design byl navržen roku 1998 Caroline Gruosi-Scheufele a od té doby se tento návrh používá ke zhotovení každý rok. Již po čtrnácté tak švýcarská firma Chopadr zhotovila hlavní „Palme d’Or“ a také menší palmičky pro nejlepšího herce a nejlepší herečku. Chopard také již po několikáté vytvořil u této příležitosti kolekci šperků s názvem Red Carpet, které opět navrhla Caroline Gruosi-Scheufele. Kolekce pro rok 2011 je velice vznešená a reprezentativní, plná originálních tvarů a barev.

Nejnovější filmy, které právě vycházejí na DVD nebo blue-ray si můžete objednat výhodněji, pokud využijete slevové kódy Alza – http://kuponer.cz/obchody/alza/ nebo slevy do jiného eshopu.

Na festivalu si příjdou na své i české filmy

Českou republiku reprezentuje na festivalu v Cannes celkem sedm filmů a to buď z hlediska hereckého obsazení nebo režie. Jde o krátký studentský film Cagey Tigers a o film Milování od francouzského režiséra Christopha Honoré, kde jednu z hlavních rolí vystřihl Miloš Forman. Svůj podíl na tomto snímku má i česká společnost Negativ. Tyto dva filmy jsou zařazeny do oficiální části programu přičemž Milování bude zakončovat celý festival. Součásti filmového festivalu v Cannes je také tzv. Marché du Film, neboli filmový trh. Na tom se bude prezentovat několik dalších filmů od českých tvůrců. K vidění bude Odcházení Václava Havla, Osmdesát dopisů Václava Kadrnky, Nickyho rodina Matěje Mináče, Lidice Petra Nikolaeva a film Cigán od Martina Šulíka.

Hvězdy červeného koberce aneb nejlépe oblečené celebrity

První den dorazily celebrity na místo určení už v odpoledních hodinách, kdy se předvedly v méně formálních, nicméně okouzlujících modelech. Uma Thurman si oblékla bíle šaty s dlouhým rukávem od dua Dolce&Gabbana, Rachel McAdams zase krémové šaty posázené květy od Maxime Simoens a Salma Hayek zazářila v šatech z červené kůže značky Gucci. V podvečer se však všichni hodili do gala na tzv. opening ceremony. Uma zůstala u bílé barvy, ovšem Dolce&Gabbanu vyměnila za dlouhou róbu Versace. Naopak Selma zůstala i nadále věrná Guccimu a v jemných třpyřivých šatech vypadala opravdu kouzelně. Rachel zvolila zajímavou róbu Marchesa, tvořenou průsvitným šifonem tělové barvy a na tělo přiléhající červenou krajkou. Na koberci se objevila i česká modelka Karolína Kurková oděná do tmavě modrých Armani Privé. Fotografům ale neunikl ani hvězdný manželský pár Melanie Griffith a Antonio Banderas.

Pár dalších zajímavostí filmového festivalu v Cannes

Letošní soutěž o Zlatou palmu bude opravdu boj. A kdo bude rozhodovat? Do odborné poroty zasede kromě jiných také hvězdné trio Jude Law, Uma Thurman a veterán stříbrného plátna Robert de Niro, který celé porotě předsedá. Kromě bohaté přehlídky filmů je taky na programu slavnostní večer na počest filmové legendy Jeana-Paula Belmonda. Herec přijal pozvání na tuto událost i přes své zdravotní problémy. Po mozkové příhodě částečně ochrnul, ani to mu ale nezabránilo v natáčení dalších filmů. Belmondo zanedlouho oslaví své 78 narozeniny. Udělovat se bude také čestná Zlatá palma, která připadá režisérům, kteří nezískali Zlatou palmu za žádný určitý film, ale hodnota jejich děl je nedocenitelná. Letos je po Woody Allanovi a Clintu Eastwoodovi na řadě Bernardo Bertolucci. V ulicích Cannes se také činí nejrůznější módní guru. Své pop-up shopy zde otevřel například Luis Vuitton, Roberto Cavalli nebo třeba Chanel. Otevřelo se i několik showroomů kam mohou přicházet celebrity a nechávat si poradit od takových osobností jako je Karl Lagerfeld. Tradičně se chystá i soustu večírů, jako třeba ten, který pořádá značka Dior ve spolupráci s časopisem Elle nebo večírek značky Chopard naplánovaný na 14. května.