Zara

Autor: Módní Blog

Začátek skutečně od nuly Příběh mezinárodně známé značky započal 28. března roku 1936 na severu Španělska ve městě La Coruňa, kde se Ortega narodil. Oblast žila textilním průmyslem a mladý…

Začátek skutečně od nuly

Příběh mezinárodně známé značky započal 28. března roku 1936 na severu Španělska ve městě La Coruňa, kde se Ortega narodil. Oblast žila textilním průmyslem a mladý Amancio si tento fakt velmi dobře uvědomoval – proto rychlý úprk ze školních lavic k tolik milované módě. Z poslíčka povýšil na pomocníka při výrobě, poté na vedoucího obchodu, až ve svých sedmadvaceti letech založil vlastní společnost Confectiones GOA, která se zaměřovala především na výrobu luxusního spodního a nočního prádla.

Luxusně, ale levně – to je Zara

Jeho společnost produkovala módní prádlo srovnatelné kvality s jinými značkami, ale Ortega prodával své zboží za nižší ceny. Věděl, že lidé na severu Španělska po takovém oblečení touží, ale nákup luxusních oděvů jiných značek byl prostě mimo jejich finanční možnosti. Proto se Ortegovy oděvy staly velice brzy oblíbenými a jeho společnost kráčela od úspěchu k úspěchu. V roce 1975 pak dal Amancio vzniknout značce Zara.

 

Zara

Dnes už velmi dobře známá módní značka nabízí originální oblečení navrhované podle posledních trendů mezinárodní módy. Směs klasických, trendy či volnočasových modelů bez pochyb osloví všechny věkové kategorie. Jednotilvé módní kolekce s sebou přinášejí také množství doplňků a drobnou dekorativní kosmetiku.

A mladý podnikatel dnes?

Zakladatel Ortega se i přes svůj pokročilý věk stále podílí na tvorbě nových kolekcí – sám schvaluje nebo zamítá nové modely. Navenek platí za tajemného muže. Nedává rozhovory a neprozrazuje na sebe nic ze soukromého života, než co je skutečně nutné (například se ví, že má tři děti). Z řady knih, která o jeho životě vznikla, není jím ani jedna autorizovaná.