Jakou zvolit tašku na pláž?

Autor: dana

Ženy a kabelky zkrátka patří k sobě. Po jaké kabelce či tašce sáhnout během pobytu u moře či návštěvy bazénu? To vám prozradíme v následujícím článku. Léto již doslova naplno…

Jakou vybrat tašku na pláž?

Ženy a kabelky zkrátka patří k sobě. Po jaké kabelce či tašce sáhnout během pobytu u moře či návštěvy bazénu? To vám prozradíme v následujícím článku.

Léto již doslova naplno propuklo, a většina z nás proto plánuje program na nadcházející letní dny. Ať už se chystáte strávit léto v tuzemsku či v zahraničí, jedna věc k letním dovoleným bezpochyby patří – plážová taška. Nepostradatelný doplněk, který nemusí plnit pouze funkci praktickou, ale může se stát skvělým designovým kouskem. 

Současný trh nabízí nepřeberné množství plážových tašek nejrůznějších barev, velikostí a tvarů. Široké je také cenové rozpětí, za které lze plážovou tašku pořídit. Jelikož je plážová taška kouskem, který během letních dovolených dostává dost zabrat, je lepší na plážové tašce nešetřit a pořídit si nějakou opravdu kvalitní. Vyšší cena samozřejmě automaticky nemusí znamenat kvalitní zboží. Pokud však hledáte plážovou tašku, kterou budete využívat více sezon po sobě, rozhodně se nebojte trochu připlatit. 

Malá, střední či velká plážová taška

Velikost plážové tašky bývá při jejím výběru rozhodující. Záleží pouze na vás, kolik věcí máte v plánu v tašce nosit a k jakým příležitostem. Jinak velká taška se bude hodit čtyřčlenné rodině při celodenním pobytu na pláži a po jiné tašce sáhne dvojice na krátkou návštěvu bazénu. Jasné je však to, že plážová taška by měla být vždy dostatečně prostorná. Ručníky, opalovací krémy, svačina, pití, knížky či hračky zkrátka zaberou nemálo místa. 

Praktické a funkční plážové tašky

Že by plážová taška měla být dostatečně kvalitní jsme již zmiňovali. Unést tolik potřebných věcí a vydržet nápor slané či chlorované vody, písku a slunečních paprsků, není jen tak. Precizní propracování plážové tašky a použití kvalitních materiálů je tedy velmi důležité. Pokud si ovšem plánujete pořídit plážovou tašku pouze na jednu sezonu, není třeba se kvalitou příliš zaobírat. Pouze dejte pozor, aby ucho plážové tašky bylo dostatečně pevné. U mnoha plážových tašek se ucho utrhne již po několika použití. 

Máte-li v plánu nosit v plážové tašce kromě ručníků a opalovacích krému i cennější věci, jako například klíče, peníze, doklady či mobilní telefon, je dobré hledat plážovou tašku s vnitřní kapsičkou. Ta rozhodně neuchrání cenné věci od případné krádeže, pokud necháte tašku stát volně na pláži, ale rozhodně je tak menší šance, že byste klíče či peníze někde vytratili. 

Stylový design plážových tašek

Ač je funkčnost a praktičnost plážových tašek důležitým faktorem při jejich výběru, tím vůbec nejdůležitějším je samozřejmě design. Každá žena se chce líbit a během letní dovolené tomu není jinak. Naopak. Letní dovolená je ideální chvílí na to, abyste ze svých šatníku vytáhla ty nejlepší kousky. Mnoho žen a dívek proto řeší, jakou plážovou tašku zvolit, aby co nejlépe ladila k plavkám, šatům či k plážové tunice. 

 

Pokud zrovna nemůžete sehnat tašku, která by k vašim plavkám ladila, nebo byste si musela plážových tašek koupit hned několik, abyste ke každému plážovému outfitu měla “tu pravou”, tak rozhodně nevěšte hlavu. Léto je jako stvořené pro barevné kontrasty, extravaganci a trochu netradičních kombinací. Pokud tedy ke svým sytě červeným plavkám zvolíte růžovou plážovou tašku s flitry, rozhodně se nic nestane. 

Zkrátka se nebojte odvázat. Takové třpytky, flitry a různé kovové doplňky vypadají na plážové tašce skvěle a společně se slunečními paprsky vytváří nepřehlédnutelný blyštivý efekt. 

Jestli máte ale opravdu raději střídmější a decentnější barvy, tak černá plážová taška je sázka na jistotu. Tou rozhodně nemůžete vůbec nic pokazit. 

Tipy na kabelky, které si vzít na pláž.