Oblečení na festival 

Autor: dana

  Ačkoliv současná situace pořádání velkých festivalů neumožňuje, tak jistě všichni pevně věříme, že se v brzké době vše obrátí k lepšímu. Ať už se tedy na festivaly vydáte ještě…

Jak vybrat oblečení na festival?

 

Ačkoliv současná situace pořádání velkých festivalů neumožňuje, tak jistě všichni pevně věříme, že se v brzké době vše obrátí k lepšímu. Ať už se tedy na festivaly vydáte ještě v letošním roce, nebo naopak až v letech nadcházejících, jistě se vám bude hodit několik užitečných rad a tipů, jaké oblečení na tuto událost zvolit. 

Po jakém oblečení tedy sáhnout, pokud se budete zrovna chystat na festival? Odpověď je vlastně velmi jednoduchá. Oblečte se pohodlně, stylově a nebojte se extravagance. Právě festivaly jsou totiž tou nejlepší příležitostí, jak světu okolo sebe ukázat, jak velkou máte fantazii. 

Hudební festivaly 

Hudební akce, jakými jsou právě hudební festivaly, doprovází horké letní měsíce již po mnoho let. Samotné slovo festival je známé již od roku 1589 a jeho původ má hned několik verzí a vysvětlení. První verzí je, že slovo festival pochází z latinského slova festive a značí událost. Dle druhé verze pochází slovo festival ze středověké angličtiny a francouzštiny, jehož základem je staré latinské slovo festivus, tedy oslava nebo slavit. 

Je proto více než jasné, že festivaly slouží právě k tomu, aby se na nich jejich účastníci maximálně bavili a vychutnávali si ten jedinečný okamžik při poslechu skvělé hudby. 

Jak zvolit oblečení na hudební festival?

Oblečení na festival

Jak se tedy obléct na festival? Jak už bylo zmíněno o několik řádků výše, tak byste kromě ladění samotných kousků oblečení neměli zapomínat ani na pohodlí. To je rovněž velmi důležité. Obzvlášť ve chvíli, pokud na festivalu budete trávit i několik hodin. Vsaďte proto na volnější kousky oblečení a komfortní obuv.

Kromě pohodlí ale myslete také na to, že hudební festival je skvělou příležitostí, kdy ze svého šatníku můžete vyndat extravagantnější kousky, které byste si například do práce či do školy rozhodně nevzali. 

Černá barva jako základ festivalů

Základem většiny outfitů na festivalech tvoří černá barva. Není se také vůbec čemu divit. Černá barva působí skvěle, snadno se kombinuje s dalšími barvami a nikdy s ní zkrátka nic nezkazíte. 

Černé barvě se však vyhněte především ve chvíli, kdy předpověď počasí hlásí, že celý hudební festival budou doprovázet horké dny a slunečná obloha. V tu chvíli volte raději světlejší odstíny. Černou kšiltovku proto zkuste vyměnit za nějakou světlejší a černé obtažené tričko například za nějaké barevné a volnější. 

Pokud máte ovšem raději zářivější barvy, tak rozhodně neuděláte chybu ani ve chvíli, kdy sáhnete po nějakém barevně výraznějším kousku. Naopak. Krásně tak vyniknete v davu. 

Typy oblečení na letní festival.

Večerní róbu nechte doma

Asi není potřeba rozsáhle vysvětlovat, že hudební festivaly opravdu nejsou ideální příležitostí, kdy světu ukázat své nádherné večerní šaty, které máte schované ve skříni. Naopak sáhněte po módních kouscích, které jsou více pohodové, uvolněné a komfortní

Kupříkladu takové děrované džíny nebo šortky s tričkem či mikinou jsou na festival jako stvořené. Dívky mohou klidně sáhnout i po nějaké originální džínové sukni, jež na festivalech rovněž působí senzačně. Na festivaly se zkrátka hodí méně elegantní a více neformální módní kousky

Skvělou volbou jsou také nadčasové bundy, které máme jistě všichni ve svém šatníku. Tedy bombery, křiváky nebo džísky. Opět se jedná o parádní módní kousek, jež je na hudební festival jako stvořený. 

Festivalové outfity a doplňky

Pokud již máte vybrané vhodné oblečení na festival, přichází na řadu doplňky. Ty krásně doplní celý outfit a vy budete na festivalu za naprostou hvězdu. 

Ideálním doplňkem na festivaly jsou ledvinky. Vypadají přímo fantasticky, jsou velmi praktické a jejich působení zažívá nevídaný comeback, o kterém si můžete přečíst zde.

Dalším perfektním doplňkem, na který nesmíte zapomenout, jsou sluneční brýle. Bez nich se během slunečných dnů rozhodně neobejdete. 

A to nejdůležitější na závěr. Během letních festivalů nezapomínejte především na pokrývku hlavy. Je pouze na vás, zda zvolíte osobitou kšiltovku nebo například stylový klobouk, ale pokrývka hlavy je během horkých letních dnů zkrátka nepostradatelným doplněk. 

A na jaký hudební festival byste se rádi v budoucnu podívali vy?