Jak si ostříhat vlasy doma?

Autor: anna

Stříhání vlasů doma nemusí skončit katastrofou! Máme pro vás tipy na trendy účesy, které hravě zvládnete sama. Vystačíte si s hřebenem, ostrými nůžkami a trochou trpělivosti! Zjistěte, jak se ostříhat doma…

stříhání vlasů doma

Stříhání vlasů doma nemusí skončit katastrofou! Máme pro vás tipy na trendy účesy, které hravě zvládnete sama. Vystačíte si s hřebenem, ostrými nůžkami a trochou trpělivosti! Zjistěte, jak se ostříhat doma a ušetřete za kadeřnici.

Co si na stříhání vlasů doma připravit?

  • Kartáč na rozčesání vlasů. Hřívu budete rozdělovat do sekcí a oddělovat větší díly pramenů od jiných. Proto je důležité mít vlasy pečlivě rozčesané. Zvolte klasický kartáč, nikoliv ten s kančími štětinami.
  • Tupírovací hřeben. Využijete ho na přesné rozdělení jednotlivých sekcí a také během stříhání, kdy si s ním podržíte jednotlivé části vlasů.
  • Zrcátko. Stříhat se budete pravděpodobně před zrcadlem. Ovšem malé zrcátko vám pomůže v tom, abyste svůj výtvor zkontrolovala ze všech úhlů.
  • Ostré nůžky. Na stříhání vlasů jsou nejlepší kadeřnické nůžky. Snáz tak předejdete zubům a nepěkným schodům v účesu. Ty nejlevnější koupíte za pár stovek. Jsou opravdu ostré a vlasy skutečně zastřihnou, nikoliv „opižlají“. Pokud však nechcete investovat, můžete využít běžné nůžky. Jen si dejte pozor na to, ať jsou skutečně ostré a ideálně se špičatou špičkou.
  • Rozprašovač/sklenici s vodou. Dobré jak na případné navlhčení účesu, tak na navlhčení tupírovacího hřebínku během stříhání.

Stříhat nasucho nebo namokro?

Výhodou stříhání nasucho je, že okamžitě vidíte výsledek. Zároveň máte lepší kontrolu nad finální délkou. Takže se vyhnete nemilému překvapení, jak moc jste si vlasy ustříhla, když byly vlhké. Hodně ale záleží na typu vlasů a požadovaném střihu.

Pokud je vaše kštice nezkrotná, ulehčíte si práci, když ji nejdřív umyjete, případně alespoň navlhčíte rozprašovačem. U hodně tvrdých vlasů by mohla práce nasucho vyústit v zubatý účes.

Výhodou stříhání namokro je hlavně to, že je celý proces snazší. S vlasy se tolik neperete a nůžky stříhají lépe. Zejména pokud nemáte kadeřnické nůžky, tak stříhání nasucho moc nedoporučujeme.

Ať už se rozhodnete pro jeden nebo druhý způsob, vlasy si nejprve pečlivě umyjte šamponem. Použijte balzám, aby se vám snadněji rozčesávaly. Nechte působit a pečlivě smyjte. V případě, že používáte olejíčky na konečky, vynechte ho. Prosušte ručníkem. Kdybyste stříhala nasucho, tak vlasy důkladně vysušte fénem.

Vyberte správný účes

Nezapomeňte si dopředu rozmyslet, jakou máte vizi. Každému sluší něco jiného. Díky správnému střihu například omládnete. Nebo budete naopak vypadat starší a dospělejší. Pokud hledáte inspiraci, zkuste zvolit účes podle typu obličeje.

Základem jsou sekce

U naprosté většiny účesů (pokud nejde o extrémně krátké vlasy) je potřeba začít sekcemi. To znamená, že si vlasy rozdělíte na několik dílů. A tyto díly budete stříhat jeden po druhém. Jednotlivé sekce se samozřejmě dají v případě potřeby rozdělit na ještě menší díly, ovšem stále stejnou technikou.

Zamezíte tak tomu, že se ostříháte křivě. Navíc si usnadníte práci. Se sekcemi je totiž všechno mnohem jednodušší a přehlednější.

Jak na to? Podívejte se na video.

Jak si ostříhat ofinu

Většina dívek si někdy zkoušela sama stříhat ofinu. Je to poměrně malý zásah do účesu, díky kterému krásně prokouknete. Jenže na ofině se toho dá hodně zkazit. Největší problém je nejen v tom, když není rovná. Ale hlavně v nesprávném rozdělení vlasů.

Někdo si prostě ostříhá ofinu bez toho, aby si vlasy předem rozdělil. Snadno se tak může stát, že si na boku ustřihnete zbytečně moc vlasů a váš obličej bude vypadat příliš široký. Podívejte se, jak na to. V následujícím videu uvidíte 3 různé typy trendy ofin a postup, jak na ně.

Dalším módním trendem na rok 2022 je tzv. curtain neboli ofina/patka, která trochu připomíná záclony. Lemuje obličej po jeho obvodu, a díky tomu ho zároveň i zužuje. Curtain bangs nosily například Brigitte Bardot, Jennifer Lopez nebo Ariana Grande. Přitom to není nic těžkého a zvládnete ji ostříhat i sami doma.

Jak ostříhat konečky

Pro stříhání konečků není nutné mít vlasy mokré, ale tak jako tak by měly být čerstvé umyté. Lze je vyžehlit, abyste měli jistotu, že jsou všechny ve stejné rovině. Rozdělte vlasy do několika sekcí a uchyťte je buď pomocí gumiček nebo sponek. Pak už stačí jen vzít do ruky tupírovací hřeben, nůžky a všechny je zastřihnout. Nakonec můžete konce lehce prostříhat špičkou nůžek, abyste účes odlehčili.

Jak ostříhat dlouhé vlasy na kratší

Obdobný postup lze využít i v případě, že chce své dlouhé vlasy výrazně zkrátit. Na pomoc si přizvěte gumičky, ostré nůžky a hřeben. Jak uvidíte ve videu, není nutné mít vlasy mokré.

Jak si sestříhat vlasy (Wolf Cut)

Wolf Cut je populární účes, díky kterému získáte objem. Navíc má zeštíhlující efekt. Nosila ho například Zendaya, Halsey nebo Miley Cyrus. Ač může na první pohled vypadat komplikovaně, vlastně to není nic těžkého.

Začnete tak, že nejprve trochu zkrátíte konečky. Vlasy vyčešte do culíku, aby měly všechny stejnou délku a konce odstřihněte. Kštici budete dále dělit do jednotlivých sekcí a kontrolovat, aby byly všechny vrstvy „sestřihu“ stejné. Stačí postupovat podle následujícího videa a trendy účes vykouzlíte raz dva.

Jak si ostříhat mikádo

Pokud chcete kratší šik mikádo, které neskončí katastrofou, vezměte si na pomoc gumičky či sponky. Postupujte pěkně sekce po sekci a za chvíli budete mít hotovo. Určitě vám přijde vhod zrcátko, abyste mohla zkontrolovat, že i zadní část je v pořádku.