Jak vybrat šaty na prodlouženou?

Autor: dana

Taneční jsou pro většinu dívek a slečen výjimečnou událostí, během které chtějí pochopitelně zazářit. Jak tedy vybrat šaty na prodlouženou, kde je sehnat a na co dále není dobré zapomenout? …

Taneční jsou pro většinu dívek a slečen výjimečnou událostí, během které chtějí pochopitelně zazářit. Jak tedy vybrat šaty na prodlouženou, kde je sehnat a na co dále není dobré zapomenout? 

Taneční představují jedinečné období v životě každého teenagera, během kterého dochází k poznávání nových partnerů, budování nových partnerských i kamarádských vztahů a zároveň se také jedná o skvělou příležitost, jak si osvojit společenské chování na trochu jiné úrovni. Jestliže tedy zvažujete, zda do tanečních nastoupit, tak naše rada zní, že rozhodně ano!

Výběr šatů do tanečních

Výběr šatů je jednou z oblíbených částí. Pro většinu dívek je potěšením, že si mohou plánovat, jaké šaty budou mít na absolvování základního tanečního kurzu a které šaty si obléknou na první či druhou prodlouženou. 

Pro pravidelné kurzy by šaty měly spíše jednodušší, pohodlné a mělo by se v nich dát dobře tančit. Naopak by neměly být příliš dlouhé, aby nedošlo k jejich pošlapání, ale ani zbytečně široké, aby se v nich dívka nemusela bát pořádně otočit. 

Především by ale měly šaty do tanečních lichotit vaší postavě, měly by podtrhnout vaše přednosti a vy sama byste se v nich měla cítit skutečně dobře. 

Jak by měly vypadat šaty na prodlouženou?

Na prodloužené se doporučují honosnější šaty, a to tedy i ty s širokou sukní či korzetem. Co se týče materiálů šatů na prodlouženou, máte na výběr z několika variant. Je možné vsadit na šaty z jemného i těžkého saténu, ze vzdušné organzy, lehkého šifonu, romantické krajky nebo třeba ze splývavého žoržetu. Z barev by si měla dívka zvolit takovou, ve které se opět ona sama bude cítit komfortně a bude jí příjemná. 

Kde šaty na prodlouženou pořídíte?

Kde je možné elegantní a poutavé šaty do tanečních pořídit? Šaty do tanečních si samozřejmě můžete zakoupit v kterékoliv prodejně či e-shopu se společenskými šaty. Jestliže si ale nechcete šaty kupovat, můžete využít služeb půjčoven společenských šatů a jednoduše si je půjčit. Případně si můžete nějaké šaty koupit a nějaké půjčit. 

Nejčastěji si pak dívky půjčují šaty zejména na závěrečnou prodlouženou. Právě šaty na prodlouženu totiž musí být více honosné, a pokud byste si je zakoupila, je možné, že byste je následně již tolik nevyužila. Zapůjčení je v tomto případě naprosto ideální řešení. 

V půjčovnách navíc kromě klasických společenských šatů mívají většinou i svatební šaty, které se dají použít právě i pro prodlouženou. Máte tedy mnohem větší výběr, a jistě tak najdete šaty, které budou těmi pravými. Dále vám pak v půjčovnách upraví šaty na míru, aby vám nikde neodstávaly, či vás naopak netlačily. Zkrátka je přizpůsobí tak, aby vám padly k vaší postavě a vkusu.

Aktuální módní trendy šatů

Módní trendy v rámci šatů do tanečních se neustále mění. Zatímco dříve se na prodlouženou nosily zejména bílé korzetové šaty s velkou tylovou sukní či bílé šaty s krajkou, dnes mají dívky možnost být lehce odvážnější a sáhnout i po nějaké barvě či originálním střihu. Výjimkou nejsou ani odvážné modely z barevných látek. Vždy je však třeba myslet na to, že prodloužená je společenská událost, která si žádá vkusný oděv. Extra hluboké výstřihy a vysoké rozparky se sem rozhodně nehodí. 

Stejně tak vkusně je třeba k šatům volit i šperky, boty, líčení a účes. S vlasy a make-upem se nebojte svěřit do rukou profesionální make-up artistce, která vám pomůže dotáhnout celou vaši vizáž k dokonalosti. Navíc se jedná o ideální příležitost, kdy si služby profesionálky můžete užít, a cítit se tak jako skutečná princezna.