Trendy podzimní šaty 2023: Návrat ke klasice i žhavé novinky

Autor: dana

Podzim se z hlediska módy často neřadí mezi nejoblíbenější měsíce, neboť najít dokonalé podzimní fashion kombinace nemusí být vždy snadné. Počasí je navíc touto dobou poměrně nestálé, takže vymyslet vhodný…

Podzim se z hlediska módy často neřadí mezi nejoblíbenější měsíce, neboť najít dokonalé podzimní fashion kombinace nemusí být vždy snadné. Počasí je navíc touto dobou poměrně nestálé, takže vymyslet vhodný outfit je skutečný oříšek. Jestliže i vás představa konce léta netěší, zvedněte si náladu našimi tipy na trendy podzimní šaty 2023! Uvidíte, že si je zamilujete.

Podzimní móda

Je lehce atypická a každý rok relativně obdobná. Pokud jde o látky, klasikou v podobě pletených úpletů nelze nikdy nic pokazit. Naopak směs hedvábí a bavlny dodá na podzim vašemu šatníku luxusní nádech. Bát se nemusíte ani průsvitných či síťovaných šatů, které jsou ideální pro přechod z léta do podzimu, kdy je počasí mixem chladných a horkých dnů. 

Barevná paleta podzimu se od palety zbylých tří měsíců značně liší. Ideální je přirovnání k postupně usychající květině ve váze – ztrácí barvu a tmavne. Soustředí se hlavně do hlubších oblastí. Světlé odstíny a pastely nahradí teplejší protějšky.

S podzimní šaty v neutrálních barvách, jako je například šedá, námořnická nebo kterýkoliv odstín z hnědo-béžové škály (koňak, velbloud atd.), nemůžete nikdy nic pokazit. Chcete být na ulici pořádně vidět? Zvolte podzimní šaty v červené barvě

Trendy šaty pro podzim 2023

Pravdou je, že podzimní kolekce s sebou žádnou extra inovaci zpravidla nepřináší. Jde o trendy, jež se opakují každý rok. Zatímco letní modely jsou plné zářivých a jasných odstínů, s postupným odchodem léta odchází i sytost a jas z našich šatníků. 

Přeci jen ale nejsou fall kolekce vždy úplně totožné. Odráží se v nich totiž aktuální dění ve společnosti. A tak se nelze divit, že letošní šaty si nesou pozůstatek růžového léta, které zapříčinila premiéra dlouho očekáváného filmu Barbie. Ikonický odstín Barbie pink však nahradí starorůžová a tlumenější odstíny této barvy. Mimoto nás ale žádné převratné novinky a výjimečnosti nečekají. 

Stejně, jako tomu bylo v uplynulých letech, tak se i letos s příchodem podzimu začne v obchodech nacházet více zvířecích vzorů, kostek, geometrických motivů a tlumenějších vzorů květin. Chybět samozřejmě nebudou ani retro potisky ve stylu 70. let. Sytě modrou, žlutou či zelenou nahradí klasické podzimní barvy jako rezavě hnědá, zlatá nebo hořčicová. Milujete barvy? Nebojte, dočkáme se i pár pestřejších variant, jako třeba baby pink nebo bledě modrých šatů.

Ani oblast střihů nepřináší inovace. Trendy budou oblíbené midi délky, delší a nabírané rukávy, volány a plisování. Saténové šaty lehké jako vánek vystřídají přiléhavé úplety a džínové mini šaty zase midi denim varianty. Klasikou budou populární košilové šaty

Kolekce autumn/winter 2023 zkrátka ani letos nenabídne žádné neočekávané novoty. Z velké části se bude jednat o návrat ke klasice z minulých let.

Šaty s řasením

Ať to ale není jen povídání o tom, že letos nepřijde nic nového, pojďme se společně podívat na jednotlivé modely, které budou in. Pár neotřelých trendů nás totiž přeci jen čeká. 

Nejjednodušším způsobem, jak budete moci letos na podzim udělat dojem, jsou šaty s řasením nebo plisováním. Je jen na vás, zda sáhnete po měkkých nařasených záhybech, nebo naopak upřednostníte složitější, hustší záhyb. Tak či tak jde o perfektní způsob, jak lze oblečení dodat texturu, aniž byste zbytečně museli kombinovali různé látky. Zbytek outfitu bezdůvodně nepřekombinujte, ať je řasení hlavní dominantou. 

Vidíme to rudě! 

Letos opravdu ano. A nebude to mít nic společného s naší náladou. Jen se zkrátka návrháři rozhodli, že tradiční podzimní tóny doplní o několik rudých kousků. Červené modely byly k vidění na přehlídkách značek Prada, Bottega Veneta, Stella McCartney i mnoha dalších a skvěle zapadnou i do vašeho podzimního šatníku. Slušet jim to bude v kanceláři, ve městě i během podzimních procházek. Líbí se vám víc červené úpletové šaty na tělo, červené košilové šaty nebo červené midi šaty s volány?

Podzimní květy

Milujete květinové vzory? Nevzdávejte se jich ani během podzimu. Na molech předváděných kolekcí podzimní sezony se objevily v centru pozornosti, a tak je potvrzené, že budou opět v kurzu. Zvolte si základní barvu, například šedou nebo černou, kterou necháte rozkvést. Ať už vás upoutají, celé kytice nebo drobná kvítka, jedná se o skvělý způsob, jak snadno rozzářit módní krajinu v hlubokém podzimu.

Metalické šaty

Že se metalické odlesky hodí pouze pro léto či zimu? Omyl. Metalická vlna přichází i letošní podzim. Zatímco minulé sezony přinesly zpestření outfitů v podobě drobných záblesků, letošní podzim se nebude držet při zemi! Módní scéna volí tekutý kov od hlavy až k patě. Jako by vám snad kovový lesk kapal z každé vaší končetiny. Čím více metalických odlesků budou vaše šaty mít, tím lépe. 

Padesát odstínu šedi

Jsou na vás odstíny rudé, divoké květinové vzory a tekutý kov až příliš výstřední? Najděte se v dalším z trendů – šedé barvě. Ta bude hned po červené jasných favoritem podzimu 2023. A určitě se nemusíte bát, že budete vypadat nudně. Stačí vsadit na vhodné doplňky a budete za hvězdu. Nosit se budou všechny odstíny šedi.